Sitodruk

Druk wypukły na etykietach. Kolorowy, metalizowany, metaliczny, wybiórczy sitodruk na etykietach, foliach samoprzylepnych i papierach. Sitodruk – technika druku polegająca na mechanicznym przeciskaniu farby za pomocą rakla przez formę drukarską sporządzoną na specjalnej siatce. Druk wypukły na etykietach uzyskiwany jest za pomocą większej ilości farby lub zastosowaniu lakierów puchnących. Także łączenie technologii,  nakładanie sitem kryjącej bieli na przezroczystą folię i późniejszy odgórny zadruk tej powierzchni farbami flexo, tworzy dosyć ciekawy wizualny efekt oraz stanowi podstawę produkcji etykiet „no-label look”

W przypadkach większych nakładów oferujemy możliwość wykorzystania zalet sitodruku w systemie rotacji, także w zestawieniu z drukiem farbami UV w jednej linii produkcyjnej.

Sitodruk wykorzystywany jest nie tylko w celu uzyskania równomiernego podkładu kryjącej bieli. Zadrukowane metodą sitodrukową teksty lub ornamenty są bardziej intensywne oraz pozwalają uzyskać realne wrażenie wypukłości na wybranych powierzchniach etykiety. Możliwym jest stosowanie innych kolorów, niż biel.  Za pomocą specjalnych dodatków, takich jak metalizowane lub perliste pasty uzyskamy ekskluzywny i konkurencyjny efekt wizualny.

Tworzenie reliefu w oparciu o sitodruk stanowi alternatywę dla metody tłoczenia przy nanoszeniu pisma w alfabecie Braille’a.

MOŻLIWOŚCI DRUKU

Scroll to Top