Sitodruk

Technika druku polegająca na ręcznym lub mechanicznym przeciskaniu farby za pomocą rakla przez formę drukarską sporządzoną na specjalnym sicie. Pozwala nanieść na powierzchnie materiału grubą warstwę farby, co z kolei (ze względu na różnice technologiczne) jest jednak trudnym zadaniem dla fleksografii. Także łączenie tych dwóch technologii, mianowicie nakładanie sitem kryjącej bieli na przezroczystą folię i późniejszy odgórny zadruk tej powierzchni farbami flexo, tworzy dosyć ciekawy wizualny efekt oraz stanowi podstawę produkcji etykiet „no-label look”

W osobnych przypadkach oferujemy możliwość wykorzystania zalet sitodruku w systemie rotacji, także w zestawieniu z drukiem farbami UV w jednej linii produkcyjnej.

Sitodruk wykorzystywany jest nie tylko w celu uzyskania równomiernego podkładu kryjącej bieli. Zadrukowane metodą sitodrukową teksty lub ornamenty są bardziej intensywne oraz pozwalają uzyskać realne wrażenie wypukłości na wybranych powierzchniach etykiety. Możliwym jest stosowanie innych kolorów, niż biel.  Za pomocą specjalnych dodatków, takich jak metalizowane lub perliste pasty uzyskamy ekskluzywny i konkurencyjny efekt wizualny.

Tworzenie reliefu w oparciu o sitodruk stanowi alternatywę dla metody tłoczenia przy nanoszeniu pisma w alfabecie Braille’a.

MOŻLIWOŚCI DRUKU

Scroll to Top