Transparentne etykiety termiczne BPA / BPS Free

Transparentne etykiety termiczne charakteryzują się doskonałymi parametrami użytkowymi oraz stabilnością aplikacji przy prędkości druku nawet do 250 mm na sekundę.  Z powodzeniem stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest maksymalna transparentność opakowania przy jednocześnie dużej rotacji danych, np. zmienny kod EAN, skład produktu lub ściśle określony termin przydatności.
Zaletą produktu jest uzyskanie efektu NO LABEL LOOK, czyli wrażenia integralności etykiety z opakowaniem oraz bezkompromisowa odporność na kondensat. Nieuniknione skroplenia pary wodnej na powierzchni etykiety przy zmianie temperatury otoczenia już nie powodują marszczenia się, gdyż etykiety wykonane są z folii polipropylenowej.

Etykiety przezroczyste dostępne są z dwoma rodzajami kleju: trwałym oraz klejem przeznaczonym do produktów chłodzonych w niskich temperaturach. Przy tym kolor zostanie naniesiony pomiędzy spodnią część etykiety a folią z wykorzystaniem specjalnej techniki

W związku z wymaganiami z zakresu bezpieczeństwa żywności folia ta nie zawiera bisfenolu A (BPA) i bisfenolu S (BPS), co jest kolejnym krokiem w ramach zgodności z przepisami Unii Europejskiej, które nakazują, aby po 2 stycznia 2020 r. materiał termiczny sprzedawany w Europie nie zawierał BPA.

Więcej informacji na stronie :

Scroll to Top